14-asis Signataro Egidijaus Bičkausko turnyras praūžė su vėjeliu

Signataro E. Bičkausko turnyre pirmuoju smuiku griežė Beižionių vaikai  

 

Savaitgalį „Plytinės“ kartodrome finišavo tradicinis, jau keturioliktas Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko kartingo turnyras, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Jame  varžosi šalies vaikų globos namų auklėtiniai.

Tačiau šįkart renginio geografija gerokai išsiplėtė. Kartu su Lietuvos vaikais rungtyniavo Ukrainos ir net tolimojo Irako bendraamžiai, kuriuos į savo šeimą sunkiu jiems metu svetingai priėmė šalies vaikų globos įstaigos.

„Jūs neįsivaizduojate, kaip nudžiugo mano auklėtiniai, gavę netikėtą, tačiau labai mielą kvietimą į šį turnyrą, apie kurį net nebuvo girdėję, – kalbėjo šešių dalyvių iš Ukrainos ir perpus didesnę palaikymo komandą atvežusi Beižionių bendruomenės komandos vadovė Viktoriia Manzel. – Visi jie labai pasiilgę savo tėvynės, į kurią galbūt dar ne greitai bus lemta sugrįžti, todėl į šį turnyrą jie žvelgia ne tik kaip į nuotaikingą atrakciją, bet ir gimtinės garsinimą“.

Turnyro iniciatorius E. Bičkauskas prisipažino, jog jam jau seniai kirbėjusi mintis pakviesti svečių iš užsienio ir šiemet pasitaikiusi tinkamiausia proga, nes šalies vaikų globos įstaigos priglaudė daug ne tik ukrainiečių, bet ir pabėgėlių iš kitų šalių vaikų, kurie renginio organizatorius be akcento sveikino „laba diena“ ir dar keletu lietuviškų frazių.

Sėkminga turnyro plėtra ir Lietuvoje globojamų užsienio vaikų įtraukimu į tradicinį renginį pasidžiaugė vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, „Plytinės“ kartodromo šeimininkas Darius Jonušis ir renginį garsiu savo transporto priemonių burzgimu atidarę teisėsaugininkų motociklų klubo „Warriors“ nariai.

Turnyre varžėsi 16 komandų ir per pusantro šimto vaikų. Ko gero niekas neišvažiavo be prizų. Jei ne iškovotų „Plytinės“ kartodromo takeliuose, tai bent didžiausio, kaip ir „Aurum“ ledų ragavimas, atsigaivinimas Wolfas Engelman gėrimais, ažiotažo susilaukusioje virvės traukimo rungtyje, kurią pasiūlė Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ ir jos sporto organizatorius Kęstutis Levickis.

Beje, šią atrakciją laimėjo „Šaltuku“ pasivadinusi šešių jaunuolių ekipa iš Tauragės, pranokusi Beižionių „Bicepsus“ ir jungtinę ukrainiečių komandą, atvykusią iš Visagino.

Dar prieš kvalifikacines kovas daugelis spėliojo ar signataro turnyrą vėl laimės Kaišiadorių rajono Paparčių šv. Juozapo šeimos namų auklėtiniai, jau iškovoję dvi pergales pamečiui? Juolab, kad socialinio darbuotojo Edvino Taparausko vadovaujami kaišiadoriškiai buvo kuo rimčiausiai nusiteikę neatiduoti titulo ir šiemet.

Tačiau trečiosios pergalės paeiliui jiems nukalti nepavyko. Surinkusi 160 taškų nugalėtojo titulu džiaugėsi Beižionių bendruomenės „Beižionių vaikų dienos centras“ komanda, kurios laimėjimo pagrindiniais kalviais tapo 7-12 metų amžiaus grupės mergaitės ir 15-16 metų berniukai, kurių indėlis į komandos taupyklę buvo vienodas – po 57 taškus.

Mergaičių grupėje greičiausios buvo nugalėtojų ekipos atstovės Brigita Kasperavičiūtė, įveikusi distanciją per 0.54,679 sek. ir Rugilė Ratkevičiūtė (0.57 sek.), o trečia finišo liniją kirto ukrainietė Amina Komar (1min. 01,949 sek.), papildžiusi Naujosios Vilnios ekipos „Mūsų nameliai“, kuri ją delegavo į turnyrą, taupyklę.

Vaikinų grupėje komandos nugalėtojos atstovai Nerijus Šmatenko ir Lukas Tičkus užėmė pirmąją ir trečiąją vietas, o antrąja džiaugėsi Danas Žalys iš Katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centro.

Beje, šioje grupėje virė išties didmeistriška kova, nes visi trys prizininkai „sutilpo“ į 2,5 sek. intervalą, o pirmąją- aštuntąją vietas finale skyrė vos 5 sek.

Komandinės įskaitos laimėtojams signataras E. Bičkauskas įteikė pagrindinį prizą – Nepriklausomybės akto kopiją ir kelionę į uostamiestį, kurios metu nugalėtojų laukia iškyla laivu, jūrų muziejus, delfinariumas ir kitos atrakcijos.

121 taškas antrąją prizinę vietą garantavo dviejų paskutiniųjų paeiliui šių turnyrų nugalėtojams –

Paparčių šv. Juozapo šeimos namų auklėtiniams, iš kurių svariausią indėlį įnešė 13-14 metų amžiaus grupės berniukai, pelnę 52 įskaitinius taškus.

Beje, čia pirmąją vietą laimėjo tauragiškis Džiugas Stirbys, vos 6 dešimtosiomis sekundės pranokęs beižioniškį Gediminą Ivanauską.

Antrosios vietos prizininkai džiaugsis žvalgytuvėmis į žemę iš oro baliono ir kitais prizais.

Atkakliausią kovą tarp komandų liudija vos vienas vienintelis taškelis, skyręs trečiuosius prizininkus nuo antrųjų.

120 taškų turnyro bronzą užtikrino Lietuvos katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centro komandai, iš kurios geriausiai pasirodė 15-16 metų berniukai, surinkę 42 taškus ir 7-12 bei 15-16 metų mergaitės, iškovojusios po 30 taškų.

Atskiroje grupėje varžėsi ir vaikų mokytojai, rengę auklėtinius šio turnyro kovoms. Kaip ir laukta, nugalėjo Paparčių šv. Juozapo šeimos namų atstovas E. Taparauskas, pranokęs Nerijų Kazačiūną iš Ruklos pabėgėlių priėmimo centro ir viešnią iš Ukrainos, „Beižionių vaikų dienos centro“ auklėtoją Oksaną Fedoriu.

„Labiausiai noriu padėkoti Edvinui Taparauskui, kuriam šis turnyras – jau dešimtasis ir kurį prisimenu nuo tada, kai jis pats dar buvo vaikų namų auklėtinis ir dabar, kai jis jau globoja jaunesnius“, – įteikdamas prizą kalbėjo E. Bičkauskas.

Beje, signataro iniciatyva analogiškas kelialapis kaip ir prizininkams į Klaipėdą įteiktas ir Ruklos pabėgėlių priėmimo centrui, delegavusiam į šį turnyrą daug pabėgėlių iš Irako vaikų.

„Nesu signataro E. Bičkausko kartingo turnyrų naujokė, tačiau ši mano komanda jame varžosi pirmą kartą. Stebuklų nesitikime, tačiau laimėti bent vieną pergalę būtų puiku, – kalbėjo Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų komandos vadovė Rita Mažvilienė. – Tačiau pergalėms neteikiame ypatingos reikšmės. Kur kas svarbiau dalyvavimo puikiame renginyje džiaugsmas, kurį neabejotinai patiria kiekvienas, atvykęs į kasmetinę vaikų šventę „Plytinės“ kartodrome“.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos

 

racing Uncategorized